Najčastejšie otázky

Je pre vás Wolt novinkou? Je nám jasné, že v takom prípade môžete mať veľa otázok. A tu sú odpovede na tie najčastejšie z nich! Ako Wolt vlastne funguje? Ako zadať promo kód, alebo kde môžem Wolt kontaktovať, ak mám problém, nápad alebo pripomienku? Krásne čítanie. Či skôr, nachádzanie odpovedí? :)

Toto je Janko. Ak máte otázky, Janko vám ich zodpovie.

NAJSKÔR TIE NAOZAJ NAJČASTEJŠIE OTÁZKY:

Ako si môžem cez Wolt objednať?
Objednávka je možná ako cez www.wolt.sk, tak cez aplikáciu dostupnú pre iOS aj Android. Je potom možné si vybrať medzi doručením domov, vyzdvihnutím jedla v reštaurácii, alebo vychutnaním si obľúbeného jedla priamo v reštaurácii. Na všetky tri možnosti je potom možné využiť tzv. predobjenávku, kde si jedlo môžete objednať dopredu, a to až 7 dní.

Za koľko si minimálne musím objednať a koľko stojí doručenie?
Minimálna objednávka je momentálne nastavená na 8 EUR. Takzvané základné doručenie (do 1 km) stojí 1,49 EUR. Či už sa od reštaurácie nachádzate 5 alebo 1 000 m, zaplatíte 1,49 EUR, z KFC stojí základné doručenie 1,99 EUR. Pokiaľ sa nachádzate ďalej, doplatíte ešte ďalších 0,3 EUR za každých 500 metrov. Maximálne za doručenie zaplatíte 3,89 EUR, za túto cenu doručujeme v rámci našej doručovacej zóny maximálne do vzdialenosti 5 km od reštaurácie. Cena základného doručenia (do 1 km) z reštaurácií McDonald’s sa pohybuje na úrovni 2,99 EUR. Pokiaľ sa nachádzate ďalej, doplatíte ešte ďalších 0,5 EUR za každých 500 metrov a doručujeme maximálne do vzdialenosti 5 km od týchto reštaurácií. Z McDonald’s doručujeme do vzdialenosti 3,5 km.

Prečo si vlastne účtujeme za dlhšiu trasu doručenia?
Hneď z niekoľkých dôvodov – jednak aby sme zaručili efektivitu celého rozvozu. Takisto, aby ste si mohli objednať napríklad aj z druhého konca mesta, keď ste ochotný/á si trošku priplatiť (miesto limitovania počtu reštaurácií, ktoré máte v aplikácii na výber). V neposlednom rade aj preto, aby sme sa našim partnerským kuriérom mohli náležito odmeniť za ich skvelú prácu.

Aký je rozdiel medzi kreditmi a žetónmi?
Kredity a žetóny sú spôsob, akým môžete získať zľavu z konečnej ceny za objednávku. Kredity vám odčítajú zo sumy, ktorú by ste za jedlo odčítali peňažnú hodnotu, žetóny vám odčítajú poplatok za dopravu. Jeden žetón = jedno základné doručenie zadarmo. Kredity aj žetóny môžete získať zadaním rôznych promo kódov, na ktoré narazíte na internete, či v offline prostredí. Uplatňujú sa automaticky (pokiaľ túto možnosť neodškrtnete) a vždy vám odčítame tie kredity/žetóny, ktorých platnosť končí najskôr.

Ako fungujú promo kódy?
Každý zákazník má svoj unikátny promo kód. Nájdete ho v aplikácii pod svojím profilom. Zdieľajte ho s priateľmi, tým im automaticky poskytnete 4 EUR v kreditoch. Akonáhle váš známy prvú objednávku dokončí, bude aj vám pripísaných 4 EUR. A takto to pôjde za každého kamaráta alebo kamarátku, ktorú odporučíte. Viete si tak pekne zarobiť. Znenie promo kódu si môžete jedenkrát zmeniť podľa vlastného želania.

Chcel/a by som sa stať Wolt kuriérom/kuriérkou. Navediete ma, ako nato, prosím?
Určite! Robiť kuriéra pre Wolt je zábava. Stačí mať bicykel, skúter, alebo auto. Zaručujeme priateľský a férový prístup a tiež dobré peniaze (za hodinu pokojne aj 9€)! Najjednoduchšie je prihlásiť sa cez nasledujúci formulár. My vás potom pozveme na úvodné predstavenie, a ak všetko pôjde podľa plánu, privítame vás v tíme, wohoo! Viac informácii potom nájdete tu.

Moja obľúbená reštaurácia nie je na Wolte. Čo môžem urobiť?
Ak máte pre nás tipy, ktoré reštaurácie by nemali na Wolte chýbař, budeme veľmi radi, ak nám ich odporučíte cez chat v našej platforme.

PLATBY

Zaplatil(a) som niečo z mojej karty, keď som si ju na Wolt pridal(a)?
Pri prvotnom pridaní karty na Wolt si účtujeme poplatok vo výške 1 EUR, ktorý používame ako overenie, či vaša karta funguje. Je okamžite vrátený späť, takže touto transakciou nestratíte žiadne peniaze.

Moja objednávka bola zamietnutá. Dlžíte mi v takom prípade peniaze?
Z vášho účtu sme zablokovali tzv. kreditný poplatok, čo neznamená, že sú vaše peniaze preč – znamená to, že pokiaľ vaša banka poplatok neuvoľní, nemôžete ju použiť. Doba, počas ktorej je poplatok zablokovaný, závisí na vašej banke.

Môžem platiť v hotovosti?
Žiaľ, cez Wolt je momentálne možné platiť len kartou, ktorú máte v aplikácii zadanú, prípadne cez Apple Pay alebo Google Pay. Mrzí nás to, ale v súčasnosti takisto Wolt nepodporuje platby kartami Maestro.

DORUČENIE 

Doručenie trvá príliš dlho. Čo s tým?
Toto sa stáva, keď toho majú v reštaurácii veľa, alebo sú vyťažení partnerskí kuriéri Woltu. Vždy ale automaticky upravujeme časové odhady, aby ste vedeli, s akým časom doručenia môžete približne rátať.

Niektoré položky v mojej objednávke chýbajú alebo sú nesprávne. Čo teraz?
Kontaktujte našu podporu a my sa o to postaráme už do 1 minúty! Predsa len občas reštaurácie aj kuriéri urobia chybu. Robíme ale všetko, čo je v naších silách, aby sme každú ľudskú chybu napravili.

Kuriér ide na nesprávne miesto!
Na mape je ukázaná skutočná poloha kuriéra. Niekedy sa môže stať, že kuriér spoločne s vašou objednávkou vyzdvihol ešte objednávku ďalšiu a vezie ju akurát zákazníkovi, ktorého má po ceste, prípadne zákazníkovi, ktorý si objednal skôr. Vďaka spojeným objednávkam má kuriér možnosť zarobiť si viac, vy zároveň o nič dlhšie nečakáte, pretože spojené objednávky realizujeme iba vtedy, keď skutočne dávajú zmysel.

Kde je kuriér? Aplikácia hovorí “čoskoro”, ale nie je tu.
Časové odhady sú predpovede, nie presné časy. Vždy však môžete sledovať kuriéra na mape. Veríme, že u vás bude, ani sa nenazdáte!

Ako sa spojiť so zákazníckou podporou?
Pokiaľ ste vhodnú odpoveď na vaše otázky nenašli vyššie, budeme radi, keď nám napíšete a to cez tieto kanály:

Použite v aplikácii Wolt v sekcii Profil > Rýchle odkazy > Zákaznícka podpora. Tam radi zodpovieme všetky vaše otázky, už do 1 minúty.