Wolt samazina piegādes maksu klientiem. Tagad piegāde sākot no 0.99 Euro

Saistībā ar Covid-19 vīrusa izplatību, restorāni ir nonākuši neapskaužami smagā situācijā. Tā kā mēs visi paliekam mājās – restorāni ir tukši. Ēdienu piegādes platformas kā mēs, vairāk kā jebkad agrāk, ir kļuvušas par neatsveramu atbalstu restorānu biznesam. Mēs ļoti nopietni apzināmies savu atbildību un šeit vēlamies informēt par to, kā palīdzam restorāniem krīzes laikā, papildus jau paveiktajam kā piemēram, bezkontakta piegādes iespējai.

Pirmais darbību kopums, ko veic Wolt:

 1. Esam samazinājuši piegādes maksu klientiem. Tagad piegādes sākot no 0.99 euro. Tas ļauj mūsu klientiem izvēlēties pasūtīt biežāk un palikt mājās. Tā mēs palīdzam pilsētu padarīt drošāku un kopā atbalstam restorānus. 
 2. Mēs apzināti izvēlamies atbalstīt vietējos restorānus. Mazais un individuālais restorānu bizness  pašreiz ir visgrūtākkajā un smagākajā situācijā. Tāpēc tieši viņiem mēs gribam sagādāt papildus palīdzību. Tas nozīmē, ka Wolt aplikācijā, sociālajos mēdijos un reklāmās, mēs vairāk izcelsim tieši vietējos restorānus.
 3. Mēs esam nolēmuši ieguldīt 47 000 € turpmākajās 30 dienās, lai mūsu restorāni saņemtu vairāk pasūtījumu. Pati svarīgākā lieta, kas ir nepieciešama restorāniem tagad – vienkārši vairāk pasūtījumu. Daudzi restorāni ir zaudējuši 50-80 % savu nedēļas ienākumu. Ir jāatgūst pēc iespējas vairāk. Labākais veids kā mēs varam palīdzēt – noturēt pasūtījumu apjoma plūsmu. Tāpēc mēs tērējam naudu, piedāvājot klientiem bezmaksas piegādes, atlaides vietējos restorānos un daram to zinānu sociālo mēdiju kampaņā vietējo uzņēmumu atbalstam.
 4. Mēs regulāri uzturam saziņu ar vietējām valsts institūcijām un politiķiem, lai mudinātu viņus atbalstīt izaicinājuma priekšā nonākušos restorānus, kā piemēram aicinām samazināt PVN likmi restorānu ēdienam. Tieši tie, kuri pieņem valstiski svarīgus lēmumus, var palīdzēt restorānu biznesam visvairāk. 
 5. Tagad izmaksas restorāniem veiksim vēl biežāk – līdz pat divām reizēm nedēļā. Katrs no restorāniem var izvēlēties, cik bieži vēlas saņemt maksājumus (reizi mēnesī; divreiz nedēļā; vienreiz nedēļā). Ar šo mēs dodam iespēju visu mūsu valstu restorānu partneriem tikt pie vairāku miljonu eiro naudas daudz ātrāk, kas palīdzēs nomaksāt rēķinus, izmaksāt algas un iegādāties izejvielas, izvairoties no lieka stresa.

Tas, ko vari izvēlēties darīt Tu:

 1. Tā vietā, lai la dotos uz iepirkties lielveikalā, izlem par labu maltītes pasūtīšanai ar piegādi vai paņem pats tuvējā restorānā
 2. Izvēlies vietējos restorānus – viņiem visvairāk nepieciešams atbalsts.
 3. Pasūti ēdienu saviem draugiem, kuriem nav iespējas to darīt pašiem.
 4. Pasūti ēdienu saviem vecvecākiem vai citiem mīļajiem, kuri atrodas izolācijā.
 5. Pasūti sev vairākas porcijas vienā piegādē – saglabā tās saldētavā, lai varētu izmantot pilnas karantīnas apstākļos.
 6. Ja restorāniem ir pieejamas dāvanu kartes – iegādājies tās dāvanām vēlākam laikam saviem draugiem un radiniekiem

Aktivitātes no valdības un politiķiem:

 1. Atļaut palikt ēdienu piegādei atvērtai pat vistingrākās distancēšanās noteikumu ieviešanas laikā.Tas ļauj cilvēkiem palikt mājās, ļauj restorānu biznesam darboties un samazina slodzi uz pārtikas veikaliem. 
 2. Svarīgāks par visu iepriekšējo ir tas, lai valdība izstrādātu īpaši restorānu biznesam paredzētu atbalsta programmu, kura ļautu pārvarēt krīzes situāciju un turpināt restorānu darbību.
 3. Tas, ko esam novērojuši, kādus soļus spērušas valdības citās valstīs
  1. Samazinot PVN likmi līdz 0% Covid-19 epidēmijas laikā (Atkarībā no tā, kā šīs izmaiņas tiktu ieviestas, tas varētu palielināt klientu pasūtījumus vai arī saglabāt vairāk līdzekļu paša restorāna rīcībā).
  2. Īslaicīgi atceļot obligātās sociālo, veselības un pensiju fonda iemaksas.
  3. Nosakot valsts dotācijas zaudēto ienākumu kompensēšanai, daļējai darbinieku algu apmaksai un citām neatliekamām izmaksām.
  4. Dodot pieeju īstermiņa un vidējā termiņa aizdevumiem.

Mēs arī turpmāk šeit pievienosim idejas un inciatīvas, kā vēl vairāk varam atbalstīt un palīdzēt. 

Sargā sevi – mēs visi esam kopā šajā situācijā!

Ko vēl dara Wolt  Covid-19 krīzes situācijas laikā? Lasi mūsu blogā.