Dodies ASV garšas ceļojumā ar Rokot Smokehouse & Grill

Kampaņu “Ceļo ar garšu” ietvaros mēs aicinām noķert ceļojuma garu, baudot dažādu valstu virtuvi un mūziku.

Viens no mūsu garšas galamērķiem ir ASV. Kaut arī Rīgā ir vairāki restorāni, kuri palīdz gardi sakravāt koferi un sagatavoties ceļojumam, vēlējāmies izcelt vienu no jaunākajiem restorāniem Vecrīgā – Rokot Smokehouse & Grill
Rokot restorāna koncepts ir Street Food, kur ēdiens tiek vienkārši un saprotami pagatavots. Restorāna centrā atrodas virtuve, kas ļauj viesiem klātienē vērot, kā tiek pagatavota viņu maltīte.

Restorāna šefpavārs Jurijs Kuligins ir pieredzes bagāts. Viņš atzīst, ka tā pa īstam ir iemācījies pagatavot burgeri laikā, kad pats dzīvoja ASV: “Burgers var sastāvēt no visdažādākajām sastāvdaļām, taču vissvarīgākā, nemainīgi, ir un būs gaļa!”

Rokot Smokehouse & Grill burgeros izmanto Latvijā bioloģiski audzētu Dry Aged gaļu, kura tiek grilēta Josper ogļu krāsnī. Josper ogļu krāsns piešķir gaļai īpaši izteiksmīgu garšu.

Restorāns piedāvā arī cāļa, cūkas un liellopa brisketus, kas tiek pagatavoti amerikāņu zīmola Ole Hickory kūpinātavā. 

Kaut arī restorāns izceļas ar saviem gaļas ēdieniem, tas nenozīmē, ka ēdienkartē neizdosies atrast arī kaut ko veģetāru. Restorāns ir centies padomāt par visu klientu vēlmēm un turpina paplašināt savu ēdienkarti, lai sniegtu arī vairāk izvēles iespējas piegādes pasūtījumiem.

Mēs uzskatām, ka ēdiens tomēr ir jābauda, tādēļ aicinām katru interesentu izmēģināt un pasūtīt no jaunā Vecrīgas restorāna Rokot Smokehouse & Grill

Lai gards ceļojums uz ASV!