Najlepšiu pizzu v Európe nájdete aj v Bratislave.

Najznámejší Talian z Bratislavy nás pozval na obed, aby sme ochutnali jeho nové menu a zároveň oslávili - Andrea a jeho reštaurácia U Taliana, ako jediný na Slovensku dostali ocenenie TOP 50 Pizza of Europe.

Andrea a nova pizza

Odcenenie, ktorým môže vájať len expert na pizzu – nájdete priamo v Bratislave. Andrea nás pozval k nemu na oslavu tohto prestížneho ocenenia a zároveň nám predstavil nové jedlá, ktoré už čoskoro nájdeme na jeho novom letnom menu, ako napríklad pizzu Estiva. Unikátnou ju robí kombinácia fíg, prosciutta cruda a nie klasický paradajkový pretlak, ale základ z pečených cherry paradajok.

Keď sme s ním už strávili pár veľmi príjemných hodín, popri rozhovore o jeho koreňoch a inšpirácií sme sa ho spýtali aj na jeho obľúbené veci.

Aké je vaše obľúbené jedlo z celého menu?
“Ťažko povedať. Milujem rizotá, milujem pizzu, milujem cestoviny, milujem ryby.” Chvíľu silno rozmýšľal, ale s úsmevom povedal “margherita”.

Tri ingrediencie, bez ktorých neviete žiť.
“Olivový olej, syr a morské plody”. Dodatočne povedal aj chleba. “Milujem chleba”.

Ak by ste museli jesť len jedno jedlo do konca života, ktoré by to bolo?
“Jednoznačne cestoviny. Jednoduché. Buď na olivovom oleji alebo s parmezánom, alebo na masielku.”

Nové letné menu vám garantovane zlepší deň, osvieži a zoberie vás na výlet do gurmánskeho rája. Tento gurmánsky zážitok si nemôžete nechať ujsť, a preto vám odporúčame objednať si novinky z reštaurácie U Taliana, už dnes. S Woltom ich môžete mať doma už do 30 minút.

Prajeme dobrú chuť.