Reakcia na článok o kuriéroch

Pozdravujeme z Woltu!

Chceli by sme reagovať na dnešný článok v Aktualitách, ktorý je podľa nášho názoru prehnaný a zavádzajúci.

Wolt momentálne nečelí žiadnym problémom ani kontrole týkajúcej sa doručovania vekovo obmedzených tovarov. Tu sú niektoré skutočnosti, ktoré sme s médiom aj zdieľali:
Wolt, ani médiá nenašli žiadne prípady, kedy by partnerskí kuriéri odovzdali alkohol, či cigarety do rúk neplnoletému zákazníkovi.
Naopak, vďaka správnemu postupu kuriérov Woltu sa mnoho neplnoletých nedostalo k alkoholu, ktorý si objednali.
Stáva sa často a aj autorka článku zozbierala niekoľko skúsenosti, kedy kuriéri nepýtajú doklad o veku od viditeľne starších zákazníkov. O tento fakt sa článok opiera.

Chápeme, že samotní zákazníci sa možno sťažujú, prečo je potrebné doklad preukázať. V našom prípade sme povinní dodržiavať zákon. Preto to aj v zmluvných podmienkach požadujeme od našich partnerských kuriérov, ako povinný úkon pri donáške vekovo obmedzeného tovaru. Na základe uvedeného článku môže byť venovaná doručovaniu väčšia pozornosť zo strany autorít, najmä čo sa týka donášky vekovo obmedzených tovarov. Preto vás chceme upozorniť na naozaj striktné dodržiavanie kontroly dokladov od zákazníkov, ktorí si objednajú vekovo obmedzený tovar. Wolt sa zároveň zaväzuje, že vynaloží väčšie úsilie, aby sme zákazníkom odkomunikovali a vysvetlili prečo je tento postup povinný.

Ďakujeme za pochopenie