״פיצה עכשיו, הקלה אחר כך״: וולט במחווה לבעלי העסקים בתוואי עבודות הרכבת הקלה

בתי עסק שנמצאים בתוואי עבודות הבניה של הרכבת הקלה חווים אתגר משמעותי בשנים האחרונות. הרחובות משתנים ונחסמים, התנועה מוסתת, אתרי העבודה מלאים ברעש ובאבק ופחות אנשים הולכים ברחובות ונכנסים לחנויות ומסעדות. אותם בעלי עסקים בתוואי העבודות עומדים כעת מול אתגר לא פשוט ומול ההשלכות הכלכליות שנוצרו עקב עבודות הרכבת.

“אנחנו רואים שהעבודות משפיעות על כמות הלקוחות במסעדה״, מספר חגי שולץ, מנהל ושותף במסעדת דה פיצה. ״וגם אלה שכן מגיעים לפעמים הולכים כשמתחיל הרעש. אנחנו מנסים להתאים את העסק שלנו למציאות כל הזמן, עובדים יותר במשלוחים ומעודדים לקוחות להגיע בשעות שאין עבודות. שקלנו לסגור כמה פעמים אבל אחרי ששרדנו את הקורונה, גם לתקופה הזו אנחנו נמצא פתרונות.”

גם עמרי, הבעלים של חנות משחקי המחשב פלייר1 מספר על הקושי: “פתחתי את העסק במהלך הסגר השני ב2020. הפתיחה הייתה מאתגרת, זה בייחוד בגלל שלא היו אנשים ברחוב ואנחנו היינו עסק חדש ולא מוכר. בשנה האחרונה היו עבודות באזור שלנו ולאחרונה הם עברו לעבוד ממש על העסק. מצאנו פתרונות כמו אונליין ומשלוחים – שגדלים הרבה יותר בהשוואה לקנייה פיזית בחנות״.

כדי לסייע לעשרות העסקים שנמצאים בתוואי העבודות, יוצאת אפליקציית וולט בקמפיין מחווה ששם את בעלי החנויות והמסעדות במרכז, ומציג אותם כפנים של העסק, עם כותרות כמו ״בורקס עכשיו, הקלה אחר כך״, ״שניצל עכשיו, הקלה אחר כך״, וכו׳.

המסר הייחודי קורא ללקוחות להגיע פיזית ולרכוש בעשרות העסקים הללו – דווקא עכשיו. הקמפיין כולל שילוט חוצות בעשרות מיקומים שונים בתל אביב, בייחוד באזורי עבודות הרכבת הקלה, וכן מתחם ייחודי באפליקציית וולט בו יופיעו כל העסקים הנמצאים בתוואי העבודות, מהם ניתן גם להזמין.

בין 60 המסעדות והחנויות שמשתתפות בקמפיין נמצאים העסקים: בורקס עמיקם, סמאשבורגר, ערוסה ישראלית, פיצה פנמה, אלגריה, מג׳יק בורגר, גוגה, פלייר 1, דגי זיינב ועוד עשרות עסקים קטנים ובינוניים ברחבי תל אביב.

ליאור אשכול, מנכ”לית וולט ישראל: ״מאז 2018, אנחנו עובדים יד ביד עם אלפי עסקים ישראלים בזמנים טובים ובזמנים מאתגרים. החל ממצבים ביטחוניים, וכלה בסגירות וחסימות אם בגלל עבודות תשתית ואם בגלל מצעדים, הפגנות ואירועים ציבוריים. אנחנו משתדלים תמיד להיות שם עבור בעלי העסקים, כדי שהעסק יוכל להמשיך לעבוד ולהגיע ללקוחות. והפעם אנחנו רוצים לשים דגש מיוחד על החשיבות להגיע פיזית לבתי העסק, ולעודד את הישראלים לבקר במקומות, לתמוך ולפרגן״.